flux.com.pl

Firma sprzątająca Wrocław

Domowe środki czystości — sprzątanie w zgodzie z naturą!

domowe środki czystości

Czy wiesz, że w konwencjonalnych środkach czystości znajduje się mnóstwo związków chemicznych negatywnie oddziałujących nie tylko na naszą skórę, drogi oddechowe, ale również na środowisko naturalne? Jeśli zależy Ci na zachowaniu swojego zdrowia jak najdłużej oraz na dobru planety, zrezygnuj z kupowania gotowych, opakowanych w nierozkładający się plastik, napakowanych żrącą chemią środków czystości.

Do czyszczenia domu możesz użyć zwykłych oraz naturalnych składników, jakie znajdziemy prawie w każdym domu. Ocet spirytusowy rozpuszczony z wodą oraz dodatkiem odrobiny olejku eterycznego będzie stanowił skuteczny środek czyszczący, który przy tym nie będzie szkodliwy dla środowiska naturalnego oraz nie spowoduje u nas podrażnień dróg oddechowych.

Alternatywą dla roztworu octu może być roztwór kwasku cytrynowego z wodą, albo wykonanie uniwersalnej czyszczącej pasty sodowej. Pasta sodowa powstaje poprzez wymieszanie szarego mydła w płynie z sodą oczyszczoną w proporcji jeden do jednego.

Są to tanie, bezpieczny i przede wszystkim skuteczne środki czyszczące. Jak widać, te proste składniki są naszymi sprzymierzeńcami w trosce o czysty dom i środowisko. Stosujmy domowe środki czystości DIY w trosce o swoje zdrowie oraz dobro planety.

Domowe środki czystości — sprzątanie w zgodzie z naturą!
Przewiń na górę