flux.com.pl

Firma sprzątająca Wrocław

Od czego zacząć wiosenne porządki?

wiosenne porządki

Pierwsze promienie słońca i temperatury oscylujące w granicach 10 stopni Celsjusza, to najlepsza pora, aby przeprowadzić wiosenne porządki. Po okresie jesienno-zimowym sprzątania wymagają nie tylko wszystkie pomieszczenia w domu, ale również piwnica, strych, garaż i przede wszystkim ogród.

Wiosenne porządki najlepiej zacząć od zrobienia listy obowiązków i zgromadzenia wszystkich potrzebnych akcesoriów do sprzątania. Nie obejdziemy się bez środków czystości, ściereczek z mikrofibry czy jednorazowych rękawiczek. Bardzo pomocne w sprzątaniu mogą okazać się również małe sprzęty AGD, np. myjki do okien, mopy parowe czy myjki wysokociśnieniowe.

Gdy zgromadzimy już wszystkie potrzebne sprzęty i akcesoria, możemy zabrać się za wiosenne porządki. Musimy jednak pamiętać, że wszystkie pomieszczenia sprzątamy od góry do dołu, by zabrudzenia z powrotem nie spadły na wyczyszczoną już powierzchnię. Z pewnością w jeden dzień nie damy rady zrealizować wszystkich obowiązków z naszej listy, dlatego powinniśmy zacząć od sprzątania najważniejszych pomieszczeń.

Na początek możemy posprzątać kuchnię i łazienkę. Są to pomieszczenia codziennego użytku, więc z pewnością będą wymagać gruntownego czyszczenia. Później możemy przejść do sypialni i w końcu zrobić porządek w garderobie – ciepłe bluzki i grube swetry zamienić na lżejszą odzież. Wiosenne porządki nie mogą ominąć również innych pomieszczeń w domu, takich jak salon, przedpokój czy spiżarnia.

Dopiero gdy skończymy sprzątać całe mieszkanie, możemy przejść do czyszczenia pomieszczeń gospodarczych, takich jak strych czy piwnica, a na koniec zostawmy sobie sprzątanie ogrodu. Choć wiosenne porządki brzmią bardzo męcząco, warto się za nie zabrać jak najszybciej, by móc korzystać z pięknej pogody i spacerować na świeżym powietrzu.

Od czego zacząć wiosenne porządki?
Przewiń na górę