flux.com.pl

Firma sprzątająca Wrocław

Przedmioty i miejsca, które rzadziej sprzątamy również domagają się częstszego czyszczenia

sprzątanie

Trzeba wiedzieć, że są w domu takie przedmioty i miejsca, które rzadziej sprzątamy, ponieważ pucowanie ich nie jest łatwe lub po prostu o nim zapominamy. Oto wybrane przykłady:

a) zakurzona kratka wentylacyjna – zamiast żmudnie przecierać ściereczką poszczególne szczebelki kratki, dmuchnijmy w nią suszarką lub sprężonym powietrzem, takim, jakie stosuje się do czyszczenia klawiatury komputera. Albo ściągnijmy kurz odkurzaczem.
b) brudne sitko w zlewie – zróbmy papkę z sody oczyszczonej i octu winnego. Posmarujmy sitko. Pozostawmy na 10 minut czasu. Wyczyśćmy szczoteczką do zębów. Wypolerujmy plasterkiem cytryny. Przelejmy wodą, wytrzyjmy do sucha.
c) legowisko zwierzaka – szybko usuniemy z niego sierść przy pomocy gumowej wycieraczki, jakiej używa się podczas mycia okien lub zwilżonej gąbki.
d) plastikowe zabawki – należy wiedzieć, że drobne piłeczki, klocki, figurki możemy wymyć w pralce. Włóżmy je do siateczki (takiej, jak do prania delikatnej odzieży), wsypmy połowę porcji proszku do prania i nastawmy pralkę na najkrótszy program. Po praniu rozsypmy zabawki na dużym ręczniku i poczekajmy do momentu aż wyschną.

Dodatkowa uwaga – warto wiedzieć, że do odkurzenia żyrandola wykonanego z drewna lepsza od ściereczki będzie miotełka.

Przedmioty i miejsca, które rzadziej sprzątamy również domagają się częstszego czyszczenia
Przewiń na górę